AnyOTP Hata Kodları ve Çözümleri

SE3010 Hatası
Bu hatanın sebebi; daha önce kullanılmış veya kullanma süresi (3 gün) geçmiş kodu kullanmanızdır. Bu hatayı eğer OTP Programınız doğru çalışmıyorsa, aldığınız kodu girdiğinizde program kapanıyorsa da almanız mümkündür. Eğer OTP programınız kod girdiğinde kapanıyorsa PC üzerinde bulunan AnyOTP programını yönetici olarak çalıştırabilir veya uyumluluk ayarını Windows 7 – 8 olarak değiştirerek deneyebilirsiniz. Bu hatayı aldığınızda https://otp.nttgame.com/ üzerinden yeni kod almanız gerekmektedir.

SE3005 Hatası
Bu hatanın sebebi genellikle kodun yanlış girilmesinden kaynaklıdır. Bu hatayı aldığınızda telefonunuza SMS olarak gelen ID ve Authcode’u ID kısmında başında “ko” harfleri olacak şekilde girerek çözebilirsiniz.

CE1001 veya RKZ100 Hatası

Bu hata bağlantı kaynaklı bir problemdir. AnyOTP programını PC üzerinde kullanıyorsanız; DNS ayarlarınızı 4.2.2.1 – 4.2.2.5 veya 8.8.8.8 – 8.8.4.4 yaptıktan sonra Başlat > Çalıştır > CMD gelen pencereden ipconfig /flushdns işlemini gerçekleştirin. Eğer Any OTP programınız mobil telefonunuzda kurulu ise telefonunuzu Wifi’den çıkararak mobil veri ile deneyebilirsiniz.

Oyun ekranında OTP kodunu girdiğinizde “Error otp login failed with unknown issue please contact customer service” hatası:

Bu hatayı alıyorsanız OTP Kodunuz bloke olmuştur. Üretilen OTP kodunun 10 defa yanlış girilmesi durumunda AnyOTP programınız bloke olur. Aşağıdaki konu üzerinde belirtilen adımları sırası ile uyguladığınızda sorununuz çözülecektir. Eğer bilginiz dışında OTP kodunuz bloke oluyorsa oyun şifreniz başkası tarafından biliniyor olabilir. Bu durumda oyun şifrenizi de değiştirmeniz faydalı olacaktır.

– PC den OTP programını kaldırın.
– OTP sitesine giriş yapın MYICS kısmında Reset AnyOTP Device seçeneğini tıklayın.
– Gelen ekranda ” Send Code” seçeneğini tıklayın . Telefona gelen kodu girerek altta bulunan reset butonuna tıklayın.
– Daha sonra PCye OTP programını indirip kurun.
– MYICS kısmında “Resend ID ve Authcode” seçeneğini tıklayın ve gelen ekrandan kod talep edin.
– Telefona gelen kodu OTP programına yazarak aktif edin.

AnyOTP Programında Kodu Yanlış Girme ve Bloklanma

OTP Kod Uyuşmazlığı

Uygulamada ürettiğiniz OTP kodunun oyun giriş ekranında, veya portal üzerinde hata vermesi durumunda öncelikli olarak PC saat ayarlarınızdan “Saat Dilimini” kontrol ediniz. Saatiniz aynı olsa da saat dilimi kaynaklı hata alabilirsiniz. Olması gereken ayar UTC+3:00 İstanbul’dur. Ancak eski işletim sistemlerinde (Windows 7 vs.) İstanbul +2:00 olarak görünmektedir. Bu durumda saat dilim ayarınızı UTC+3:00 Bağdat vs. olarak ayarlayınız ve saati manuel bir saat geri alınız. Bu işlemden sonra https://saatkac.info.tr/ sitesine girerek sol üst köşeden saatinizin senkronuna bakın. Maksimum 1-2 saniye fark olabilir, eğer fark varsa onu da ayarlayın.

Sunuculara Giriş Ekranında “Access restricted this server is open for NTTGAME users who are registered for ICS” Uyarısı
ICS/OTP kaydı yapmanıza rağmen sunucu seçme ekranında bu hatayı alıyorsanız OTP aktif etmediğinizi gösterir. OTP sitesine giriş yaparak hesabım kısmından aktif edebilirsiniz.

]OTP Aktif olmasına rağmen, oyuna girişte OTP kodu sormuyorsa;

https://otp.nttgame.com/ adresinden Hesabım sekmesi altında “OTP Doğrulayıcıyı Kaldır” seçeneğine tıklayarak OTP’yi deaktif ediniz.
* Tekrardan OTP hizmetini aktif ediniz ve yeni bir OTP ID ve Auth Code bilgisi ile AynOTP kurulumu yapınız.
* Tekrar Knight Online için OTP sorgusunu aktif ediniz ve oyuna giriş yapınız.

Bazı telefon modellerinde OTP programı kaldırılmasına rağmen ID ve Authcode ekranı gelmemektedir. Bu durumda g

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski