Knight Online'da İtem Nasıl Upgrade edilir

Knight Online’da silahlarınızı ve zırhlarınızı güçlendirebilir ve daha iyi silahlara sahip olabilirsiniz. Oyunda silahları güçlendirmenin tek yolu, Moradon Kalesi’nin ortasında bulunan Magic Anvil ile yükseltmektir. İteminizin “unique” veya “Upgrade item” bir öğe olması gerekir. Yükseltilebilir item isimleri oyunda mor renktedir ve aşağıda resimde gösterdiğimiz gibi item isminin altında upgrade item yazısını göreceksiniz yada benzersiz bir item olması gerekiyor.

Unique ve Upgrade item Knight Online’da Upgrade edebilirsiniz. Size bir silahı nasıl yükselteceğinizi gösterelim.

Normal İtemler Nasıl Yükseltilir (Low, Middle, High Classes)

  • Bir öğeyi yükseltmek için önce öğe sınıfınızı kontrol etmeniz gerekir. Eğer eşyanız düşük sınıf bir eşyaysa, bir Yükseltme Parşömeni’ne (Low Class item) ihtiyacınız olacaktır. Middle Class silahlar ve zırhlar için Middle Class Upgrade parşömene ihtiyacınız var. High Class itemler için Blessed upgrade scroll parşömene ihtiyacınız olacak). Oyunda NUS(Ezik Scroll) adı verilen Yükseltme Parşömeni var. Bu, itemleri +5’e yükseltmenize yardımcı olur, ancak NUS için itemin Yanma oranı çok yüksektir.

Öğemiz Low Class ve onu Upgrade etmek istiyoruz. Charon’a gideceğiz ve bir Low Class Upgrade Scroll  ve birLow Class Elemental Upgrade Scroll Parşömeni satın alacağız. Elemental scroll’lar, silaha verilen elemental hasarı arttırıyor. Charon’s Bazaar’ın ikinci sayfasını görebileceğiniz zırhlar için Enchant scroll’a ihtiyacınız olacak.

  • Artık Upgrade için hazırız. Magic Anvil, Moradon Kalesi’ndeki Charon’un yakınında yer almaktadır. Örsün yakınına gidin ve üzerine sağ tıklayın. Oyun ekranınızda Yükseltme penceresini görmek için “Öğeyi Yükselt”e tıklayın.
  • Yükseltmek istediğiniz öğeye sağ tıklayın ve elementalinizi yükseltme ekranındaki 9 kutudan birine yerleştirin yada Masue ile Sağ tık yaparak otomatik olarak yerleştirin.

Öğeyi yükseltmek için “Confirm” düğmesine tıklayın ve tekrar “Confirm” düğmesine tıklayın. Artık iteminiz ya yanar ya da geçer yukarıdaki resimdeki gibi daha güçlü bir iteme sahip olabilirsiniz.

Elemental scroll ile silahımıza 10 elemental hasar ekledik. Low Class Upgrade ile yükseltme yaparak öğenin Attack Power ve Element Hasarını artırabiliriz. Öğeye tekrar sağ tıklayın ve Low Class Upgrade ile 9 kutudan birine yerleştirin.

Öğeyi Upgrade etmek için Confirm düğmesine tıklayın ve ardından tekrar Confirm düğmesine tıklayın. Artık silahınız daha iyi Elemental damage and Attack Power sahip.

Ve Sonuç

İtemi bu şekilde birkaç kez yükseltebilirsiniz. Ancak, bir silah için her başarılı Upgrade denemesi için öğeyi yükseltme şansınız düşecektir. Örnek: Bir +1 eşyasını %100 başarı ile yükseltebilirsiniz ancak bu şans +3 item için Basma Oranı düşecektir. Oyunda bir itemi maksimum +10’a yükseltebilirsiniz. Ancak herhangi bir bonus item yoksa (Trina gibi) daha ileri gitmenizi önermiyoruz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski