Knight Online Klan Oluşturma ve Yükseltme - Ko Rehberi

Knight Online Klan Oluşturma ve Yükseltme – Ko Rehberi

Klan Oluşturma

En az 1 kişi, en fazla 50 kişi katılabilir. Klan lideri kendisine 3 asistan seçebilir ve sınırlı yetkileri vardır. Aynı klan içerisindeki oyuncular seviye kısıtlaması olmaksızın aynı partiye girebilir, fakat bu durumda farklı klan üyeleri partiye katılamaz.

– Ana şehirlerde yer alan ‘Inn hostess’ adlı NPC’lerden kurulabilir. (Karus: Luferson Castle, El Morad: El Morad Castle).
– Klan oluşturma menüsüne ulaşmak için NPC’lere tıklamak yeterlidir. “Create clan” seçeneği ile karşınıza çıkan pencereden devam edilebilir.
– Klan ismi açılan pencereye yazılır.
– Klan oluşturmak için 10.000.000 Noah gereklidir.
– Her sunucunun 1. kanalında klan oluşturulabilir.
– Klan kurulduktan sonra oyuncunun başının üstünde klanın ismi belirir. Sohbet ekranına “/Withdraw Clan” yazılarak da klandan çıkılabilir.
– Diğer klanlara istek göndererek ittifak kurabilir ve beraber savaşabilirsiniz.
– Klandaki aktif oyuncu sayısına göre ”Clan Buff” kazanılır. 5 aktif oyuncu için %20 EXP ve 1 NP bonus kazanılır. Daha sonra her aktif oyuncu için bu bonus artar. Aktif oyuncular aynı kanalda olmalıdır. Ekranın sağ üst köşesinde kazanılan ek EXP ve NP artışını görebilirsiniz.
– Accredited ve üzeri derecelerdeki klanların liderlerinin isimlerinin altında yeşil çizgi gözükür.

Klan Yükseltmesi

 

  • Klan Dereceleri

Klanlar 5 farklı dereceye sahiptir ve bir klan oluşturulduğunda 5. dereceden başlar.

  • Training Knight Squad Dereceleri

Training Knight sistemi 5 farklı dereceye sahiptir. Klan 3. derece olduğunda [Knight Clerk] adlı NPC’den Caitharos isimli yaratığın zindanına girip öldürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli koşullar sağlandığında Luferson/El Morad’da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC’den klan derecesi yükseltilmektedir. Bu aşamaya ulaştığında [Cape Merchant]Habice adlı NPC’den klan derecesine uygun pelerin seçilebilir.

Derece yükseltebilmek için gereken belirli National Point miktarları vardır.

Klan 5. Derece: 0
Klan 4. Derece: 72.000 NP gereklidir.
Training Knight 3. Derece: 144.000 NP gereklidir.
Training Knight 2. Derece: 360.000 NP gereklidir.
Training Knight 1. Derece: 720.000 NP gereklidir.

  • Accredited Knight Dereceleri

Accredited Knights sistemi 5 farklı dereceye sahiptir. Bir klanın bu dereceye erişebilmesi için Training Knight sisteminde 1. dereceye ulaşması ve [Knight Clerk] adlı NPC’den Isiloon isimli yaratığın zindanına girip öldürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli koşullar sağlandığında Luferson/El Morad’da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC’den klan derecesi yükseltilmektedir. Bu aşamaya ulaştığında [Cape Merchant]Habice adlı NPC’den klan derecesine uygun pelerin seçilebilir.

Derece yükseltebilmek için gereken belirli National Point bağış miktarları vardır.

Accredited 5. Derece: Training Knight 1. dereceye ulaşmış ve Isiloon görevini yapmış klandır.
Accredited 4. Derece: 180.000 NP bağış gereklidir.
Accredited 3. Derece: 360.000 NP bağış gereklidir.
Accredited 2. Derece: 540.000 NP bağış gereklidir.
Accredited 1. Derece: 720.000 NP bağış gereklidir.

*Bağış tamamlandıktan sonra ulaşılan derecede tüm bağış kullanılır. Yeni derece için tekrardan istenilen bağışın toplanması gereklidir.

Bağış Sistemi: Bulunduğunuz klana bağış yapmak için ”U” kısayoluyla karakter arayüzündeki ”Clan” sekmesine girmelisiniz. Klan detaylarını görüntülediğiniz bu bölümde ”Clan Point” seçeneğini kullanarak Toplam bağışı görebilir ve bağış yapabilirsiniz. Yine bu bölümdeki ”Accumulated Contributions” seçeneğinden hangi klan üyesinin ne kadar bağış yaptığını görebilirsiniz.

  • Royal Knight Dereceleri

Royal Knights sistemi 5 farklı dereceye sahiptir. Bir klanın bu dereceye erişebilmesi için Accredited Knight sisteminde 1. dereceye ulaşması ve [Knight Clerk] adlı NPC’den Felankor isimli yaratığın zindanına girip öldürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli koşullar sağlandığında Luferson/El Morad’da bulunan [Knight Clerk] adlı NPC’den klan derecesi yükseltilmektedir. Bu aşamaya ulaştığında [Cape Merchant]Habice adlı NPC’den klan derecesine uygun pelerin seçilebilir.

Derece yükseltebilmek için gereken belirli National Point bağış miktarları vardır.

Royal 5. Derece: 900.000 National Point bağış yapılmış, Accredited Knight 1. dereceye ulaşmış ve Felankor görevini yapmış klandır.
Royal 4. Derece: 1.080.000 NP bağış gereklidir.
Royal 3. Derece: 1.260.000 NP bağış gereklidir.
Royal 2. Derece: 1.440.000 NP bağış gereklidir.
Royal 1. Derece: 1.620.000 NP bağış gereklidir.

*Bağış tamamlandıktan sonra ulaşılan derecede tüm bağış kullanılır. Yeni derece için tekrardan istenilen bağışın toplanması gereklidir.

Bulunduğunuz sunucuda Ladder yani aylık puanı kazanımına göre klan sıralaması oluşur. Bu yüzden sıralamada iyi bir konumda olmak için aktif olarak PvP etkinliklerine katılmak gerekmektedir. İki ırkta da ilk 10 klan her ay krallık için aday gösterebilir ve bunun için mücadele edebilir.

Her iki ırkta da yüksek bağış yapan ilk 5 klanın kolluğu özel bir efektle parlamaktadır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski