Knight Online Lunar War Etkinliği(Event)

Lunar War Nedir?
İki ırkın düşman tarafındaki anahtar NPC’leri öldürmeye çalıştığı büyük bir PvP olayıdır. Bu savaşa girmek için 35. seviye ve üstü olmanız gerekmektedir. Her ırktan ilk 200 kişi bu savaşa katılabilir. Bu savaşa katılabilmek için Moradon Castle bölgesindeki Warp Gate adındaki ışınlanma kapısını kullanarak Lunar Valley’e geçiş yapmanız gerekmektedir. Eğer ırkınız savaşı kazanırsa Victory Gate adındaki kapıyı kullanarak düşman tarafına işgale geçebilirsiniz. Kaybeden ırk otomatik olarak kendi topraklarına geri ışınlanacaktır.

Etkinlik saatlerine Oyun İçi Etkinlik Saatleri konusundan ulaşabilirsiniz.

Önemli Notlar
Experience Points: Lunar Savaşı sırasında eğer sahip olduğunuz national point sıfır ise %1 deneyim puanı kaybedersiniz.
National Points: Karşı ırktan savaş esnasında birini öldürdüğünüz takdirde national point kazanacaksınız, karşı ırktan birisi sizi öldürdüğünde national point kaybedeceksiniz.
Kısıtlamalar: Savaş zamanında her ırktan 200 kişi Lunar savaşına katılabilmekte, 35. seviye ve üstü girebilmektedir.
Depolama ve Tamir: Savaş bölgelerinde Inn Hostes ve Sundries bulunmaktadır. Deponuzdan ihtiyacınız olan eşyaları üzerinize alabilirsiniz. Yıpranan zırh ve silahlarınızı tamir ettirebilirsiniz. Inn Hostes ve Sundries karşı ırk tarafından öldürülebilmekte ve national point vermektedir. 10 dakikanın sonunda sizin için tekrardan yapılanmaktadır.

Savaş Komutanları
Savaş başladıktan kısa bir süre sonra en yüksek dereceye sahip klanların klan liderleri savaş komutanı olacaktır.
Komutanlar “/command” komutunu kullanarak diğer kullanıcılara komut verebilirler.
Komutlar ekranın en üst bölümünde çıkacaktır.
Komut verme yetkinizi amacı dışında kullanmanız ceza almanıza neden olacaktır.

Düşman Bölgesini Ele Geçirme
Warder1 & Warder2: Düşman bölgesini ele geçirmek için önce iki Warder’i de yok etmeniz gerekmektedir. Warder’a en fazla hasarı veren kişinin adı anons edilecek. Bu oyuncu ve partisinde bulunanlar national point kazanacaklardır.
Keeper: Düşman bölgesini ele geçirmek için Keeper’i de yok etmek gerekmektedir. Keeper’a en fazla hasarı veren kişinin adı anons edilecek. Bu oyuncu ve partisinde bulunanlar national point kazanacaklardır.
Güvenli Bölge: Eğer ölürseniz veya savaş esnasında /town komutunu kullanırsanız güvenli bölgeye gönderileceksiniz.

Önemli Notlar

– Lunar Savaşında Garrison Captain’i öldüren şövalye Knight Online 13. yıl replika amblemi kazanacaktır.
– Lunar Savaşında Gate Keeper’ı öldüren şövalye 30 günlük Lunar Tattoo kazanacaktır.
*Ödülleri elde edebilmek için Garrison Captain ve Gate Keeper kutularından eşyaları almanız gerekmektedir.

Kaybeden Irkı İstila Etme
İstila Kapısı: Savaşı kazanan belli olduğu zaman, kazanan ırk düşman bölgesindeki Victory Gate ile karşı ırkın ülkesine istilaya gidebilir. Kazanan ırktan herkes kaybeden ırkın topraklarına ışınlanabilir.
Kaybeden Irk: Kaybeden ırkın oyuncuları, kendi ülkelerini karşı tarafın istilasından korumak için savaş bittiğinde otomatik olarak kendi ülkelerine ışınlanacaklardır.
Kazanan Irk: İstila eden ırkın oyuncuları istila sırasında kaybeden ırkın ışınlanma kapılarını kullanamayacak veya tekrar canlanma noktası olarak yer belirleyemeyeceklerdir.
Güvenli Bölge: Kaybeden ırkın topraklarındaki Lunar Gate girişi yanındaki küçük bir alan istilacılar için güvenli bölge olacaktır ve istilacılar burada doğacaktır.
İstilanın Bitişi: İstila sona erdiğinde istila eden ırkın oyuncuları kendi bölgelerine geri ışınlanacak ve tüm NPC’ler eski konumlarına geri döneceklerdir.
National Points: Karşı ırktan savaş esnasında birini öldürdüğünüz takdirde national point kazanacaksınız, karşı ırktan birisi sizi öldürdüğünde national point kaybedeceksiniz.
Şehir Anıtları: Bütün şehirlerde bir anıt(büyük taş) bulunmaktadır. İstila zamanında saldıran ırkın oyuncuları bu anıtı yok ederlerse anıtın gücü istila eden ırka geçecektir.

Şehir Anıtlarını Yok Etme

1. Şehirlerden herhangi biri istila edildiğinde ekranın üst bölümünden duyuru geçecektir.
2. Anıt yok edildikten sonra yok eden ırk için tekrar yapılanır ve bir dakika içinde anıtın yanındaki tüm istila eden oyunculara merkez şehir anıtında 200 national point ve 200k coins, diğer şehir anıtlarında 50 national point ve 50k coins ödül olarak verilir.
3. Şehir anıtları istilacılardan geri alındığında aynı şekilde ödül kazanılır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski