Oyundaki Ana Bölgeler(Zone) ve Özellikleri

BÖLGELER

MORADON

Moradon şehri Karus ve El Morad ırkının barış içinde yaşadığı ve ticaretin üst seviyede olduğu bir başkenttir. Moradon şehrinde Folk ve Tale adında iki tane küçük kasaba bulunmaktadır. Folk kasabasında birçok görev yapabilir ve karakterinizi geliştirebilirsiniz.

Moradon merkezinde arenalar, pazar alanları, birçok önemli NPC, Moradon muhafızları, bazı etkinlilerin ve bölgelerin giriş noktaları bulunmaktadır.

KARUS

 

  • Luferson Castle

Dünyanın sonunda terk edilmiş olan Luferson Kalesi, Iskanz Dağı’nın üzerinde bulunur. Buzlarla kaplı olan bir alan üzerine inşa edilmiştir. Cypher tarafından yıkılmaya başlanmış ama El Morad savaşçıları tarafından korunmuş olan yerdir. Kral Xigenon, Luferson kalesini gücünün merkezi olarak Karus krallığını Orclar ile birlikte kurmuştur.

Karus ülkesinin merkezi Luferson olup Raon kampı, Bellua ve Linate kasabaları önemli bölgelerdir. Bu bölgelerde birçok görevi tamamlayarak eşyalar kazanabilirsiniz. Bu bölgelerdeki yaratıkları öldürerek karakterinizi geliştirebilirsiniz. Bu bölgede kendinizi geliştirdikten sonra üst seviye bölgelere ve savaş alanlarına geçebilirsiniz.

EL MORAD

 

  • El Morad Castle

Yıllar boyunca komşuların istilasını önleyerek ve içerisinde yaşayan insanlara yerleşik hayat imkanı sunmuş güçlü bir kaledir. El Morad’da barış hüküm sürmektedir.

El Morad ülkesinin merkezi El Morad kalesidir. Doda kampı, Asga ve Raiba kasabaları önemli bölgelerdir. Bu bölgelerde birçok görevi tamamlayarak eşyalar kazanabilirsiniz. Bu bölgelerdeki yaratıkları öldürerek karakterinizi geliştirebilirsiniz. Bu bölgede kendinizi geliştirdikten sonra üst seviye bölgelere ve savaş alanlarına geçebilirsiniz.

ESLANT

 

  • Eslant

Her iki ırkın kendi merkezlerinde Eslant bölgesine bir geçiş vardır. Bu geçişi kullanarak Eslant bölgesine gidebilirler. Her iki ırkın kendini geliştirdiği ayrı Eslant bölgesi vardır. 60. seviyeden itibaren girilebilir. Üst seviye görevler ve buna uygun zorlukta yaratıklar vardır. Hem karakterinizin seviyesini yükseltebileceğiniz hem de eşyalarınızı geliştirebileceğiniz oyundaki en önemli bölgelerden biridir.

RONARK LAND

 

  • Ronark Land

İki ırkın sonsuz savaşının en önemli bölgesi denebilir. Bu bölgeye 70 ve üzeri seviye oyuncular giriş yapabilmektedir. Oyundaki rekabetin ve savaşın büyük bir bölümü burada gerçekleşir. Bu bölgede hem savaşabilir hem de karakterinizi geliştirmek için gerekli birçok eşsiz eşyaya yaratıkları öldürerek ulaşabilirsiniz. Sonsuz bir savaş olduğu için yaratıkların bulunduğu bu bölgeler de daima risk altındadır. Hakimiyet kurmak için mücadele etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, bazı süreli etkinliklere de bu bölgeden erişim sağlanabilmektedir.

RONARK LAND BASE

 

  • Ronark Land Base

Bu bölgede seviye sınırlaması vardır. 45-69 arası seviyeye sahip olan oyuncular bu alana giriş yapabilir. Burası da Ronark Land gibi bir alandır. Bu bölgede hem savaşabilir hem de karakterinizi geliştirmek için gerekli birçok eşsiz eşyaya yaratıkları öldürerek ulaşabilirsiniz.

ARDREAM

 

  • Ardream

Bu bölgede seviye sınırlaması vardır. 35-59 arası seviyeye sahip olan oyuncular bu alana giriş yapabilir. Bu bölgede hem savaşabilir hem de karakterinizi geliştirmek için gerekli birçok eşsiz eşyaya yaratıkları öldürerek ulaşabilirsiniz.

DELOS

 

  • Delos

En büyük savaşların yapıldığı Delos bölgesinde klanlar birbiriyle savaşır. Bu savaşlarda çok fazla ganimet elde edildiği için gerçekten iyi bir ekip olmalı ve iyi hazırlanmalısınız. Bu savaşı kazanan klan Castellan kalesine hükmeder ve oraya özgü silahları üretebilir.

Aynı zamanda Delos bölgesinde büyük bir zindan vardır ve bu zindana tüm oyuncular erişebilmektedir. Desperation Abyss adı verilen bu zindan yerin altına doğru ilerleyen dairesel geniş odalardan oluşur. Bu zindanın her katında farklı güç seviyelerinde yaratıklar vardır ve bu yaratıkları öldürerek hem seviyenizi yükseltebilir hem de eşyalar kazanabilirsiniz.

Kaynak: https://forum.nttgame.com/forum/showthread.php?570320-Oyundaki-Ana-B%C3%B6lgeler-ve-%C3%96zellikleri

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski