Knight Online Peri Nasıl Alınır, Kaç Çeşit Peri Bulunur?

Knight Online, pek çok farklı özelliğiyle oyunculara MMROPG formatında sıra dışı bir oyun oynama deneyimi vadeder. Her ne kadar oyun eski güncünde olmasa ve eskiden olduğu kadar ilgi görmüyor olsa da henüz sevenleri Knight Online’dan tam olarak vazgeçmiş değil. Oyunda 2013 yılında yapılan güncellemeyle birlikte gelen Knight Online peri özelliğiyle birlikte oyuncuların oyun içi deneyimi daha yüksek düzeyde hissedebileceği yeni bir alan açılmış oldu.
 

Knight Online Periler Ne İşe Yarar? 

 

Oyunda yapılan güncellemeyle birlikte Knight Online peri kapsamında iki farklı peri tercihinin oyunculara sunulduğu bilinmektedir. Mor ve yeşil olmak üzere iki farklı şekilde kategorize edilen bu perilerin temel amacı; kutuların toplanmasıdır. Niteliklerine göre farklılık gösteren iki farklı çeşit perinin sunduğu özellikler de aynı kapsamda farklılık göstermektedir. 

 

Oyuncuların peri tercihinde bulunurken iki alternatiften kendi oyun stiline en uygun nitelikleri sunan periyi tercih etmeleri tavsiye edilir. PUS üzerinden alınan bu periler; otomatik olarak kutu toplama ve toplanan kutulardan elde edilen paraları ikiye katlama konusunda avantajlar vadeder. Belirtilmiş olduğu gibi Knight Online peri alınması halinde bu kriterlerin göz önüne alınması ve oyun stiline, amacına, taleplere uygun bir peri tercihinde bulunulması gerekir. 

 

Knight Online Peri Kırdırma 

Oyuncular tarafından en çok merak edilen durumlardan biri de Knight Online Peri kırdırma olarak bilinen aktivasyon aksiyonudur. Bu işlem her ne kadar oyuncular açısından zorlayıcı gibi görünse de söz konusu kırdırma işlemlerinin yapılabilmesi adına takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

 

 • Öncelikli olarak Power Of Store’dan (PUS) periler temin edilmelidir.
   
 • Vendor ya da Kaira olarak bilinen NPC’ye gidilmelidir.
   
 • NPC’nin menüsü açılmalıdır.
   
 • Açılan menüde ilk sayfada yer alan “Exchaning İtems” bölümüne tıklanmalıdır.
   
 • Açılan sayfada “Sprint Helps” seçeneği tıklanmalıdır.
   

Bu işlemlerinin tamamlanmasının ardından Knight Online Peri kırdırma süreci başarıyla sonuçlandırılmış olacaktır.

 

 

Knight Online Peri Pazarda Satılıyor mu?

Yine oyuncular tarafından en çok merak edilen konulardan biri de çoğunlukla PUS yoluyla temin edilen perilerin pazarda satılıp satılmadığıdır. Bu kapsamda Knight Online peri pazarda satılıyor mu? Sorusuna evet cevabını vermek mümkündür. Buna karşın perilere pazarda rastlayabilmek ya da bir peri satıcısı bulmak tahmin edildiği kadar kolay olmayabilir. Dolayısıyla peri almak isteyenler için en kesin ve güvenli yolu PUS üzerinden perilerin temin edilmesidir.

 

Knight Online Peri Çeşitleri 

Knight Online 2013 sürümünde oyuncuların kullanımına sunulan periler iki farklı şekilde kategorize edilmektedir. Savaş alanların çok sık görülebilen bu periler; 

 

 • Oread
 • Dryad 

Şeklindedir. Her bir perinin kendine özgü nitelikleri bulunuyor olmakla birlikte peri tercihinde karasız kalan oyuncular için Oreads Voucher perisinin diğer oyuncular tarafından daha çok tercih edildiği belirtilmelidir. Genel özellikleri bakımından otomatik kutu toplayabilme niteliğine sahip olan bu peri, oyun içi hız deneyimini arttırır.

 

Oreads Voucher

Knight Online peri tercihleri arasında belirtilmiş olduğu gibi iki farklı alternatif oyun tarafından oyunculara sunulmuştur. yeşil ve mor peri olarak bilinen bu perilerin orijinal isimleri ise daha çok bilindikleri renk varyantından farklıdır. Her iki perinin kendine özgü nitelikleri olmakla birlikte doğru bir tercihte bulunmanın en temel gerekliliği oyun stili olacaktır.

knight online mor peri

Oyun tarafından sunulan peri çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve görece daha çok oyuncunun oyun stiline yatkınlık taşıyan peri Oreads Voucher olarak bilinen mor peridir. Mor perinin oyunculara sağladığı en temel avantaj ise tamamen otonom bir biçimde 5 metrelik alanda yer alan tüm kutuları otomatik olarak toplamasıdır. Otomatik lootlama olanağı sağlayan bu peri, oyunculara kutu toplama sürecinde önemli düzeyde avantaj sağlayacaktır.

Dryad Voucher

Oyun tarafından sunulan peri seçeneklerinde bir diğer alternatif de Dryad peri olarak bilinen ve çoğunlukla yeşil peri olarak anılan peridir. Bu perinin temel özelliği kutulardan çıkan para miktarını iki katını kazanma şansı veriyor olmasıdır. Dryad peri, oyuncuların kutu toplama işlemleri boyunca açtıkları her bir kutudan çıkan para miktarını %100 oranında arttırır ve kutu açma sürecinde önemli düzeyde katkı sağlar. PUS aracılığıyla kolaylıkla erişilebilecek olan yeşil peri, görece mor alternatifine göre daha az tercih edilmektedir.
 

knight online yesil peri

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski