Knight Online Serverlar, USKO ve SteamKO Server Detayları

MMORPG tarzı oyunların atası olarak kabul edilen Knight Online, günümüzde de hala en çok tercih edilen oyunların başında gelmektedir. Çok uzun zamandır üzerinde herhangi bir revizenin gerçekleştirilmediği oyunda özellikle sunucu birleşmelerinden sonra oyuna ara verenleri bile şaşkınlığa uğratabilecek yeni serverlar doğmuştur. Knight Online server isimleri her ne kadar son yapılan devasa sunucu birleşmesiyle değişmiş gibi görünüyor olsa da eski ve köklü serverlar unutulmadan söz konusu birleşme gerçekleştirildi. Devasa Knight Online server birleşimi sonrasında yeni doğan ya da eski isimleriyle anılan serverlar oyunun eski takipçileri ya da yeni katılımcı adayları tarafından çok merak edilmektedir. Aynı zamanda serverların genel özellikleri ve içeriğinde bulunan oyuncuların genel nitelikleri de yine diğer oyuncular tarafından en çok merak edilen durumların başında gelir. Buna ek olarak Knight Online deneyimini ilk kez yaşayacak olan oyuncuların yine tüm alternatif serverlar hakkında bilgi sahibi olması tavsiye edilmektedir.
 

Knight Online Aktif Serverlar 2021

Knight Online birleşen serverlar her ne kadar 2004 yılında oyuncularla buluşan oyunun eski takipçileri tarafından bilinmiyor olsa da belirtilmiş olduğu gibi büyük birleşme sonucunda bazı serverların isimleri aynı şekilde kalmıştır. Örnek olarak vermek Athena ve Atilla serverlarının birleşmesinden doğan yeni serverın ismi Ares olurken, Olympia Serverı; Akara, Olympia ve Manes serverlarının birleşmesi sonucunda yeniden inşa edilmiş ve buna karşın eski ismini korumuştur. Bu bağlamda Knight Online server isimleri; gerek eski dönemlerden kalan bilindik isimler, gerekse birleşme sonucunda yeni açılan serverlarda farklı isimlerle anılmaktadır.
 

Knight Online USKO Serverları

Başta oyuna yeni katılım gösterecek oyuncular veya yıllar sonra tekrardan KO deneyimi yaşamak isteyen oyuncular olmak üzere pek çok oyuncu tarafından Knight Online hangi serverda başlamalıyım 2021 sorusunun cevabı merak edilmektedir. Bu kapsamda doğru bir tercihte bulunmanın en teme kriterleri;

  • Oyundan genel anlamda ne tarz bir beklentinin olduğu 
  • Oyuna harcanacak olan emek
  • Oyun için ayrılacak vakit 
  • İtem seviyeleri ve pazarda item satış fiyatları 
  • Genel oyuncu etkileşimi 
  • Oyuncu sayıları ve oyuncuların genel seviyeleri
  • Serverlar içerisindeki hile ve hırsızlık gibi olumsuzluklar

Tüm bu durumlar Knight Online hangi serverda başlamalıyım 2021 sorusunun cevabını merak edenler için en temel kriterler olmalıdır. Bu kapsamda tüm serverlar hakkında geniş kapsamlı bilgiler edinilmeli ve tercihte bulunurken söz konusu bilgiler bir değerlendirme aracı olmalıdır.
 

Ares

Knight Online serverları arasında en eski ve en köklü server olan Ares, oyunun piyasaya sürüldüğü ilk günden beri katılımcısı olan oyunculara bile ev sahipliği yapmaktadır. Pazar ve item fiyatlarının büyük oranda stabil olduğu Ares, oyuna sadık kalan oyuncuların değişilmez serverlarının başında gelmektedir. Aynı zamanda serverda +10/+3 itemler bulunur. Eski ve köklü bir geçmişe sahip olması bu tarz itemlere ev sahipliği yapmasını sağladığı gibi Ares’in bir diğer karakteristik özelliği de hemen her oyuncunun profesyonel düzeyde olmasıdır. Dolayısıyla yeni başlayacak ve Knight Online deneyimini henüz ilk defa yaşayacak oyuncuların kısmen uzak durması gerekir.
 

Diez

Ares gibi Knight Online serverları arasında en eski ve köklü serverlardan olan Diez, KO’nun tüm dünya genelinde yüksek düzeyde ilgi gördüğü dönemlerdeki yapısını günümüzde aramaktadır. Server içerisinde hemen her türden ve seviyeden iteme bütün oyuncuların erişim sağlaması kolay olmasının yanı sıra tıpkı Ares serverında olduğu gibi Diez’de de Pazar fiyatları stabildir. Aynı zamanda oyuncu seviyeleri ve nitelikleri bakımından da son derece saydam olan bu serverda, saatler ve dönemler arasında farklı oyuncu stillerinin yer aldığını söylemek mümkündür.
 

Gordion

Anatolia ve Atlantis serverlarının birleşmesi sonucunda oluşmuş olan Gordion, item çeşitliliği ve seviyesi bakımından orta düzeyde niteliklere sahiptir. +8 ve +9 itemlerin yoğun ve yaygın olarak bulunduğu bu serverda, oyuncu sayısı da tahmin edileceği üzere orta ölçeklidir. Dize ve Ares serverlarında olan oyuncuların aksine yoğun bir profesyonel oyuncu kitlesine ev sahipliği yapmayan Gordion Knight Online serverları arasında oyuna yeni başlayacak olanlar için en iyi alternatiflerden biridir. 
 

Destan

Belirtilmiş olduğu gibi oyunda yaşanan devasa sunucu ve server birleşmesi sonucunda pek çok yeni server doğmuştur. Desten serverı Knight Online server birleşimi kapsamında yapısını ve niteliğini koruyan nadir serverlardandır. Hatta birleşime dahil olmayan tek server olma özelliğine sahip olan Destan, en yüksek oyuncu sayısına sahip olan Knight Online serverları arasındadır. Oldukça yoğun bir oyuncu popülasyonuna ev sahipliği yapan serverda, GB fiyatları ise son derece yüksektir. Hemen her türden iteme kolaylıkla bütün oyuncuların ulaşabildiği bu server, gelişmiş Pazar imkanlarıyla da özel avantajlar sunmaktadır.
 

Rosetta

Rosetta, son dönemde en çok ilgi gören KO serverlarındadır. Oldukça yoğun ve yüksek kullanıcı sayısına erişmiş olan Rosetta serverı, GB fiyatlarının en yüksek olduğu serverlardandır. Server içerisinde Okçuların daha fazla olduğu biliniyor olmakla birlikte Knight Online deneyimini ilk kez Okçu oynayarak yaşamak isteyenlere Rosetta’nın önerilmesi mümkündür. Son derece yüksek item çeşitliliğine sahip olan bu serverda Pazar deneyiminin de keyifli yaşanması olanaklıdır.

 

Olympia

Manes ve Akara serverlarıyla birleşen klasik Olympia serverı ismini koruyarak günümüze taşınmıştır. Knight Online serverları 2021 kapsamında en çok tercih edilen serverların başında gelen Olympia, oldukça yüksek seviyeli itemlere ev sahipliği yapar. Bünyesinde pek çok profesyonel ve başarılı oyuncuya sahip olan Olympia, REB çarların en az yoğunlukta olduğu serverlar arasındadır.
 

Altar

Knight Online serverları arasında bir dönem içerisinde en çok oyuncuya ev sahipliği yapan serverların başında gelen Altar, özellikle server içerisinde yaşanan ciddi sorunlar nedeniyle pek çok oyuncunu kaybetmiştir. Aktif oyuncuların yoğun olduğu serverda farm yapmak son derece basit olduğu gibi aynı zamanda yeni bir server olmasına karşın her türden iteme ulaşmak da oldukça kolaydır.
 

Knight Online Goldbar Fiyatları
 

Knight Online STEAMKO Serverları

Dünyanın en gelişmiş, en çok ilgi gören ve en çok bilinen oyun portallarının başında gelen Steam ile NttGame arasında yapılan anlaşmayla birlikte bilineceği üzere STEMKO sunucuları açılmıştır. Birden fazla servera ev sahipliği yapan STEMKO, Steam tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Knight Online deneyimini Steam üzerinden yaşamak isteyenler için birçok Knight Online serverları bulunan STEMKO’da eşsiz bir deneyim yaşanması mümkündür. En nihayetinde oyuncu sayısının yüksek olduğu bu serverlar yeni başlayanlar için de önemli avantajlar vadeder.
 

Pathos

Pazar fiyatlarının taleplere göre değiştiği ve stabil bir fiyatlandırmanın halim olmadığı Knight Online serverları arasında olan Pathos, aynı zamanda orta ölçekli güce sahip olan klanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça yoğun bir kullanıcı sayısına sahip olan serverın yeni başlayanlar için uygun olduğu belirtilebilir.
 

Cypher

Knight Online serverları 2021 kapsamında yeni başlayacak olanlar için en ideal alternatiflerden olan Cypher, özellikle akşam saatlerinde yoğun bir aktif oyuncu sayısına ev sahipliği yapar. Güçlü itemlerin bulunduğu serverda Pazar fiyatlarınınsa Pathos gibi stabil olmadığını ve değişkenlik gösterdiğini söylemek son derece mümkündür. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski